Ako prev├ídzkova┼ą ├║dr┼żbu autobat├ęrie ?


Aj ke─Ć mnoho b├íteri├ş v dne┼ínej dobe je bez├║dr┼żbov├Żch, ─Źo znamen├í, ┼że nevy┼żaduj├║, dokonca neumo┼ż┼łuj├║ dolievanie elektrolytu, neznamen├í to, ┼że bat├ęria nepotrebuje v├┤bec ┼żiadnu starostlivos┼ą.

T├Żm najd├┤le┼żitej┼í├şm aspektom je ma┼ą plne funk─Źn├║ a spr├ívne nastaven├║ dob├şjaciu s├║stavu, ktor├í zodpoved├í typu autobat├ęrie. A┼ż 70% po┼íkoden├ş nov├Żch autobat├ęri├ş vznik├í v d├┤sledku nespr├ívne funguj├║cej dob├şjacej s├║stavy, ke─Ć sa bat├ęria bu─Ć preb├şja alebo nedob├şja. Ka┼żd├í autobat├ęria m├í obmedzen├Ż po─Źet cyklov vybitia, to znamen├í, ┼że zamedzen├şm jej vyb├şjania pred─║┼żime autobat├ęrii ┼żivotnos┼ą.

Autobat├ęria by mala by┼ą za ka┼żd├Żch okolnost├ş ─Źist├í - r├┤zne ne─Źistoty ako prach, mastnota ─Źi voda zvy┼íuj├║ samovyb├şjanie autobat├ęrie. ─îas od ─Źasu je tie┼ż ┼żiad├║ce skontrolova┼ą stav elektr├│d. Tie m├┤┼żu z r├┤znych d├┤vodov oxidova┼ą, ─Źo je ne┼żiad├║ce, ke─Ć┼że tento stav obmedzuje proces dob├şjania ─Źi v├Żdaju energie.

Rovnako elektronika vozidla v dobrom stave zabezpe─Ź├ş dlh┼íiu ┼żivotnos┼ą va┼íej autobat├ęrie. Mali by ste taktie┼ż dba┼ą na to, aby sa po─Źas ne─Źinnosti motora autobat├ęria nevyb├şjala p├║┼í┼ąan├şm autor├ídia, svietidiel, k├║renia a podobne.

Ak vozidlo z ur─Źit├Żch d├┤vodov nie je dlh┼íie pou┼ż├şvan├ę (napr├şklad motocykel v zime), je vhodn├ę bat├ęriu nabi┼ą, rovnako je nab├şjanie potrebn├ę aj v pr├şpadoch, ke─Ć jazd├şme len zriedka, na kr├ítke vzdialenosti, ─Źasto ┼ítartujeme alebo jazd├şme v├Żhradne v meste. Vo v┼íetk├Żch t├Żchto pr├şpadoch toti┼ż nab├şjanie autobat├ęrie neprebieha tak dlho, aby sa stihla dobi┼ą.
Pridal Gevara


Produkty t├Żkaj├║ce sa tohto ─Źl├ínku

Exide Premium 65 Ah 580 A Japan

Exide Premium 65 Ah 580 A Japan

Exide Premium prin├í┼ía vysoko koncentrovan├║ energiu, ve─żk├║ kapacitu a vysok├Ż ┼ítartovac├ş v├Żkon ÔÇô v┼íetko kombinovan├ę v je..

87.80ÔéČ 97.93ÔéČ Ex Tax: 73.16ÔéČ

Varta Black 110 Ah 850 A

Varta Black 110 Ah 850 A

VARTA Black  je bez├║dr┼żbov├Ż akumul├ítor, ktor├Ż je svoj├şm pomerom ceny k v├Żkonu ide├ílnym rie┼íen├şm pre star┼íie aut├í,..

118.90ÔéČ 132.62ÔéČ Ex Tax: 99.09ÔéČ

Autonab├şja─Źka Cemont FAST 10

Autonab├şja─Źka Cemont FAST 10

Klasick├í nab├şja─Źka typ: FAST 10nap├Ątie: 230 V - jednof├ízov├ęfrekvencia: 50/60 Hznab├şjacie nap├Ątie: 12/24 Vpr├şkon: 200 Wpo..

84.00ÔéČ Ex Tax: 70.00ÔéČ

Carrex Premium 64 Ah 620 A

Carrex Premium 64 Ah 620 A

Je ekonomickou vo─żbou pri v├Żbere nov├ęho akumul├ítora. Rokmi zdokonalen├í, za vyu┼żitia najnov┼í├şch technol├│gi├ş a materi├ílo..

64.90ÔéČ 69.60ÔéČ Ex Tax: 54.08ÔéČ

S├║visiace ─Źl├ínky

A ─Źo kond├şcia ─Źi test autobat├ęrie? "M├┤┼żete ju overi┼ą sami bu─Ć hustomerom alebo orienta─Źne, sta─Ź├ş nasa┼ą trochu elektrolytu.

Ak sa stane, ┼że v├ím bat├ęria definit├şvne "od├şde", je potrebn├ę spr├ívne vybra┼ą nov├║. Najdlh┼íiu ┼żivotnos┼ą maj├║ pod─ża odborn├şkov bat├ęrie zna─Źkov├ę, pred t├Żmi lacn├Żmi zo supermarketov varuj├║."

Pod nap├Ąt├şm autobat├ęrie sa rozumie s├║stava ─Źl├ínkov s nap├Ąt├şm 2,1V. Po─Źet ─Źl├ínkov t├Żm p├ídom ud├íva v├Żsledn├ę nap├Ątie bat├ęrie. Autobat├ęria s nap├Ąt├şm 6V je zlo┼żen├í z troch ─Źl├ínkov, 12V zo ┼íiestich.

Dlhodob├ę skladovanie nepredstavuje pre oloven├ę akumul├ítory ┼żiadny probl├ęm. Pre spr├ívne skladovanie platia nasledovn├ę z├ísady: